cítim sa ako cudzinec

Autor: Jarnila Mančáková | 30.11.2012 o 20:52 | (upravené 30.11.2012 o 21:38) Karma článku: 5,50 | Prečítané:  149x

Už 19 rokov žijeme ako samostatný štát - Slovensko. Chcem poďakovať všetkým bojovníkom. ktorí bojovali za samostanoť, prekonávali prekážky a niekedy nasadzovali vlastný život. Teraz chcem poukázať na to, ako sa Slovensko stáva ľahkovážnou, nezodpovednou a prispôsobivou krajinou do takej miery, že zabúdame za  čo sme bojovali a čo si máme zachovať - slovenský jazyk.

Už 19-násť rokov žijeme ako samostatný štát - Slovensko. Chcem poďakovať všetkým bojovníkom, ktorí bojovali za samostatnosť, prekonávali prekážky a niekedy nasadzovali vlastný život. Teraz chcem poukázať na to, ako sa Slovensko stáva ľahkovážnou, nezodpovednou a prispôsobivou krajinou do takej miery, že zabúdame za  čo sme bojovali a čo si máme zachovať - slovenský jazyk. Kam sa pohneme, pozrieme všade vidíme, počujeme cudzie slová - angličtinu. Presadzujeme ju na na bilbordoch, v reklamách dokonca v televíznych novinách a pod. Je to hrozné, až priam alarmujúce, akou rýchlosťou si dokážeme púšťať cudzie výrazy do nášho zvučného jazyka. Týmto sa európskym záležitosťiam nevyrovnáme!! Nechcem tým poukázať, že cudzie jazyky nie sú dôležité, ale mali by sme si čím skôr uvedomiť, v akej krajine žijeme, lebo nestihneme sa spamätať a zistíme, že žijeme v krajine, ktorá nám už nepatrí  a bude neskoro. Slovensko je v srdci Európy a preto nedovoľme, aby patrilo niekomu inému.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?